Hunger games - Síla vzdoru

24. srpna 2012 v 15:56 | Ver. |  Recenze knih
Autor/ka: Suzanne Collins
Překladatel/ka: Zdík Dušek, Ph. D.
Nakladatelství: Fragment
Pořadí v edici: 3
Rozměry v mm: 145x210
Počet stran: 344
Provedení: brožovaná
Rok vydání: 2011/2012
Věk: Bez omezení

Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Proti všem očekáváním přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká... Předchozí díly: Hunger Games - Aréna smrti, Hunger Games - Vražedná pomsta.


Doopravdy se mi kniha Síla vzdoru líbila nejmíň z edice Hunger games, ovšem i tak k ní mám hodně co napsat. Jelikož jsem vždycky měla radši Hurikána než Peetu, nelíbil se mi konec, který je zázračně s Peetou. Už při prvních stránkách knihy jsem pochopila, kdo nebo co je Třináctý kraj a jak žije, moc nadšená jsem z něho ale nikdy nebyla.

Hodně mě překvapilo, když Katniss začala natáčet proklamy, ve kterých ji dali do akce a přitom se stalo tolik věcí... Zároveň Diod má u mně sympatie, protože se vyzná v počítačích a protože proklamy zároveň mohl střídat s Kapitolským vysíláním. Zároveň mně strašně naštval Snow s tím, že chtěl na Třináctý kraj seslat vznášedla a přitom je všechny pozabíjet... To jsem byla ráda, že jim to Peeta řekl, ačkoliv za to tvrdě zaplatil.

Když záchraná výprava vyrazila do Kapitolu zachránit Johannu, Peetu a Annie, byla Katniss dost vynervovaná a stránce v knize tomu dost odpovídali, ale já jsem se stihla jenom strachovat o Hurikána. Když to doopravdy všichni přežili a vrátili se, Finnick a Annie se vezmou, Johanna je poté už v pohodě, ale první setkání s Peetou mě vyděsilo.

Když Katniss vstoupila do pokoje, Peeta se proti ní vrhl a začal ji škrtit. Říkal jí, že všechny zničila a že je to mut. Poté, co ve válce zemřel Bogs a řekl Katniss, ať Peetu zastřelí lukem jsem doopravdy doufala, že to udělá. K mojí smůle to bohužel neudělala.

Když při výpravě za Snowem ztratili skoro všechny, hodně mě to děsilo. Nejvíc mě ovšem mrzela smrt Finnicka, kterého zabili muti Kapitolu. Zároveň mi bylo líto ženy, kterou zastřelila Katniss, ovšem asi je chtěla prozradit, takže by to tak jako tak udělala.

Jeden z těch šťastných okamžiků v knize podle mně byl, když Katniss stála na plošině proti Snowovi, uvázanému ke kůlu a s posledním šípem. Nakonec, místo toho aby zabila Snowa, se její luk stočil směrem ke Coinové a zastřelil ji. Snow se nejspíš udusil smíchem.

Konec knihy se mi teda vážně nelíbil, přišel mi strašně smutný, protože nakonec zemřela Prim... A život s Peetou Mellarkem se mi opravdu nezdá jako naprosto nejlepší, vždycky jsem měla o dost radši Hurikána.

HVĚZDIČKOVÉ HODNOCENÍ


Kniha je výborně napsané a skvěle se čte, proto, pokud někdo hledá knihu, která se dobře čte, má rád fantasy a zároveň dokáže číst o smrti, je pro něj tahle kniha jako stvořená, stejně jako Aréna smrti a Vražedná pomsta!

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji knižnímu nakladatelství Fragment. Knihu si můžeš objednat tady a přečíst si celou sérii Hunger games. Jediné moje doporučení je, neoblíbit si Hurikána a oblíbit si Peetu, pokud chcete šťastný konec.
Ver.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kecka Kecka | Web | 25. srpna 2012 v 9:43 | Reagovat

Tu knížku jsem nečetla.. :))

2 boc-nex boc-nex | Web | 28. srpna 2012 v 22:39 | Reagovat

Četla jsem, ale dlouho mi trvalo, než jsem se začetla tak, abych ji četla delší dobu v kuse..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama