Proč si nekoupit klec?

27. srpna 2012 v 22:29 | Ver. |  Zápisník
Jenom tak mi kamarádka oznámí, jako by se nechumelilo, že bude mít dalšího křečka. To samozřejmě znamenalo hodiny prosezené u internetu při výběru klece, ačkoliv stejně nakonec sehnala znovu tu, kterou už měla pro džungarského, prostě skvělé. No a při tom všem šílenství jsem se nakazila taky. Doma mám tři myšky, dvě laboratorní a jednu barevnou, takže jsem si řekla, že jim pořídím pořádnou klec, ať mají hodně prostoru a ať se mají dobře. Nakonec jsem chtěla koupit tu samou, jakou si vybrala kamarádka pro oba křečky. Barevných variant je celkem pět nebo šest, já jsem prvně chtěla žlutou, ale o té jsem nevěděla, že ji mají. Potom zelenou, protože se mi hodí do pokoje. Já ale nechtěla nic kupovat, protože naši by s tím nesouhlasili, ale čirou náhodou byla mamka zrovna tak dvě stě metrů ode mě, ovšem nic mi nedovolila. Řekli mi, že další klece budou mít v pondělí nebo středu.

Takže jsem čekala a opatrně toto téma znovu oťukávala a dneska jsem se mamky zeptala, jestli si myslí, že bych ji mohla mít. A víte, co mi řekla? Že můžu. Takže jsem si myslela, že je budou mít až ve středu. No, ale čirou náhodou jsem neměla co dělat a kamarádka potřebovala jít do toho zvěrokruhu, kde ve středu měli klece, takže jsem souhlasila. Vzala jsem si knížky do knihovny, že je půjdu vrátit a "trošičku" peněz, kdyby ji náhodou měli. Do zvěrokruhu jsme šly pěšky, protože si fakt chci ušetřit těch devět korun na trolejbus. Když jsem vešla, neviděla jsem přes ty kočičí patra, tak jsem se rozešla rychleji a měli ji modrou! Do pokoje se mi absolutně nehodí, ale měli ji tam! No tak jsem doťapkala jako hodná holčička k pokladně a zeptala se, jestli mají i jiné barvy. První mi řekla, že mají jenom modrou, ale potom si na mě udělala čas a řekla mi, že mají i oranžovou.

Dala mi ji ještě zabalenou k pokladně a já čekala, než na mě dojde řada, abych ji zaplatila. Podle mě je 699,- teda dobrá cena. Potom se mě zeptala, jestli do ní ještě něco dokoupím, tak jsem řekla, že jenom domeček. (Proč taky kupovat všechno nové, když to pro ně mám doma?), ale domek jsem opravdu potřebovala, protože je mám opravdu okousané a protože by se v nich tři myší slečny nevyspaly. Takže jsem nevěděla, který. Tentokrát jsem se chtěla vyvarovat domkům se zelenými střechami, takže jsem si vybrala světle dřevěný prostorný za dobrých 119,-. Byla jsem ráda, že domeček mám pro ně vybraný, tak jsem posbírala saky paky, pomohla vybrat kamarádce krmivo pro křečky a jela domů trolejbusem, protože se mi to nechtělo tahat a do kopce jsem jít nechtěla.

Poprosila jsem teda mamku, ať mi pomůže se stavěním klece, nakonec jsme to daly dohromady i s bráchou, dala jsem jim tam piliny, žrádlo, domeček, kukuřici na okusování, takové ty věci na okusování, dřevěnou prolézačku a napáječku, ačkoliv s ní byl trochu problém. Od svojí kamarádky vím, že pokud ji mám větší, musím to zpevnit gumičkou, aby mi držela a já jako na potvoru moc gumiček nemám a na závodech jsem je půjčila holkám a ty mi je nevrátily. Nakonec jsem ale jednu našla, takže všechno vyřešeno, myšky šly do nové klece a očividně se jim líbí. Já osobně jsem si ji strašně zamilovala...

Když bratr viděl moje nadšení, řekl si, že chce křečka. No, sice mu je už jedenáct, ale jeho jediné zvíře byly zatím andulky, které mu dlouho nevydržely. Takže nakonec jsme jeli do toho samého zverimexu podívat se na křečky a bratr si nakonec koupil tu samou klec akorát v modré, podestýlku, domeček, závěsné tyčinky, koupací písek, krmivo, věci na kousaní a na hraní a další věci pro křečky, za to tam nechal 1500,- a potom chtěl konečně křečka. My jsme se dohadovali, jestli to bude holka nebo kluk, protože já jsem chtěla holku a on kluka, nakonec jsem mu řekla, ať si vybere podle vzhledu a potom mu řeknou, co je to za pohlaví. Nakonec to fakt udělal, byla to holka, tak jsem si ji v té krabičce vzala a nesla mu ji k autu.

Klec jsme sestavili znovu, pomohla jsem mu jí to tam zařídit a potom ji tam dal. Od té doby už uplynulo pár hodin a musím říct, že si strašně oblíbila kolotoč, protože slyším vrzání. No, ale já svoji klec mám a jsem za to nesmírně ráda, protože je to má nejoblíbenější, mříže má jenom zvrchu, jsou tam prolézačky... Každopádně, když už nakupoval pro svoji křeččí holku můj bratr, neodolala jsem a holkám koupila dvě medové tyčinky a od bratra si vyžádala pár dřívek na okusování, které koupil. Dopadlo to dobře, za tyčinky jsem mu doplácela jenom 50,- a teď už tam mají jak dřívka, tak i jednu závěsnou tyčinku.

A že já nezmínila na začátku, jak se holky vůbec jmenují? Moje první myška, která je moje milá zlatá celá bílá s červenýma očkama, se jmenuje Cissa, říkám jí Ciss. Její sladká bílá dceruška se jmenuje Cherry, ovšem vrh přišel nečekaně a žádný další mít nechci, ovšem těch deset úžasných malých slaďoušů mi bylo líto dát všechny pryč, proto jsem si jednu holčičku nechala. Na Vánoce jsem dostala od bratra černobílou myšičku Elis, pro kterou jsme za pár měsíců dokoupili hnědobíle nádhernou Anne, ovšem Elis mi umřela, takže jsem si Anne nechala. A moje konečná sestava? Ciss, Cherry a Anne. Na začátku jsem měla ještě dvě myšky, jedna nesla jméno Bella, druhou si už nepamatuju, ovšem ani jedna už mezi námi není. Celkem jsem doma měla patnáct myšek, což je celkem velký počet na jeden rok, nebo se mi to snad zdá?

Každopádně, klec je úžasná a pokud si chcete koupit myšky nebo křečka, určitě se hodí. Je k dostání v šesti barvách, takže se nebojte, že se nebude hodit do vašeho pokoje. A jak vlastně klec vypadá? No, na to jsem trošku pozapomněla. Tak teda, najdete ji tady, ovšem ta cena mi připadá moc malá, mně teda 699,- vyhovuje, není to moc ani málo, nebo se mi to jenom zdá? Každopádně je v dostání v modré, zelené, oranžové nebo žluté, červené nebo růžové. Podle mě je výběr opravdu velký! :)

Achjo. Jak já se dokážu rozepsat i na takové věci, jako je kupování klece a domečku. :D Při psaní článku si Anne stoupla do misky a vyhrabala ho, ony to mají holt už naučené, že to dělají, aby se dostaly mezi chutnější jídlo. Já kdybych byla myš, jedla bych úplně všechno a občas bych i bláznila, tu klec bych si zamilovala... Už mlčím! Stejně je ten článek na půldruhé hodiny čtení. Fotky myšek možná někdy zveřejním, ony ale nejsou zrovna fotomodelky, takže to v nejbližší době vůbec nečekám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kůstka. Kůstka. | Web | 27. srpna 2012 v 22:54 | Reagovat

Odp. Mockrát děkuju. Úžasnej je hlavně on, kdyby takovej nebyl, nikdy bysme to nedokázali. Taky právě docela čumím, že zrovna on takhle poslouchá, vždycky když ho vidím, jak dělá něco dobře, hřeje mě to u srdce, protože to je prostě výsledek mojí práce. Miluju to ;)

2 Aňulíí Aňulíí | E-mail | Web | 28. srpna 2012 v 10:03 | Reagovat

Veri ta klec je úúúžasná! :) Dneska si zajdeme znovu do zvěráku už se na tebe moc těším! :)**  Jinak ať se tvé myšky dobře zabydlují :D

3 Kecka Kecka | Web | 28. srpna 2012 v 12:04 | Reagovat

Podle psaní článku jsem si tu klec představovala jinak, ale je pěkná. Nebojíš se, že se ti v tom tunelu ty myšky nezaseknou?

4 Elíšek Elíšek | Web | 28. srpna 2012 v 12:20 | Reagovat

Já chci džungarského křečka a radši teririo, aby třeba neprolesz klecí a neuvízla by hlava :DD to se mi jednou stalo

5 Gabrielle Gabrielle | E-mail | Web | 29. srpna 2012 v 14:11 | Reagovat

Jee, křečíci! =) Já jsem měla křečka 2x v životě a už ho ani nechci - v noci mě budil, když běžel na běhátku... :D

6 Bety Bety | Web | 30. srpna 2012 v 20:35 | Reagovat

Ahoj :))
Určitě, tady je: bety@kozub.cz

7 Bety Bety | Web | 30. srpna 2012 v 22:13 | Reagovat

Koukni rychle na e-mail.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama