Kočičí holka - Nový začátek

18. září 2012 v 19:26 | Ver. |  Recenze knih
Autor/ka: Thomas C. Brezina
Překladatel/ka: Dagmar Steidlová
Rozměry v mm: 145x210
Počet stran: 384
Provedení: vázaná
Rok vydání: 2010
Věk: 13+
Ukázka z knihy: tady (www.fragment.cz)


Katie...
...vidí i ve tmě...
...slyší i přes zeď...
...vyskočí mnohem výš, než ostatní...
...je totiž Kočičí holka.
Nejlepší kamarádi: Ming a Laura, spojuje je odlišnost od ostatních dětí.
Věk: 15 let
Katie je nositelkou kočičích genů, které jí aplikovali její rodiče, biochemici. Žije na malém ostrově St. Jeremy se strýcem a babičkou, kteří se jí ujali po tragické smrti jejích rodičů před mnoha lety. Pohodu narušují neznámí nepřátelé, kteří se jí chtějí zmocnit pro její zvláštní schopnosti. V zápětí dostává zprávu, že její rodiče jsou živí a chtějí se s ní setkat... Využije svých schopností, aby ochránila svůj život? Najde Katie své rodiče?


Celý příběh jsem s Katie prožívala opravdu silně, proto mně všechno silně zasáhlo. Soucítila jsem s ní ve všem, v letadle mně hodně vyděsil chlap a když se na letišti "náhodou" srazila s osobou, která byla prakticky stejná, dalo by se říct, že jsem v celý děj knihy věřila stejně jako Katie.

Nechápu ale, proč se Katie kamarádila s Mingem. Ano, rád si zkoušel holčičí šaty, ale upřímně se mi to hodně hnusí. Ne, že bych měla něco proti lásce, i té se stejným pohlavím, ale tohle už je fakt moc. Zároveň jsem si oblíbila Lauru a Karima, ti dva jsou opravdu výborní kamarádi a opora pro Katie, teda vlastně potom už Leonii, Leonii Lion...

Je mi líto všech, co zůstali na st. Jeremy včetně babičky a strýčka, spolužáků a ostatních, ale zároveň je pro mě opravdu těžké, že na konci knihy babička, ta co Katie milovala a starala se o ni, umírá. Zároveň mě mrzí i pravda o Katiiných rodičích - vždyť já jsem všem věřila.

Benvilo nachystalo na Katie podvod, o kterém vím, že ho nikdy zažít nechci. Opravdu mně překvapila všechna ta pravda o vpichách a o všem ohledně Katie a Karima. To, že je Karim nositel psích genů se Leonie dozvěděla až tajným odposloucháváním. Naštěstí to zjistila včas, aby měla nachystanou knížku a jehly trefili místo jejího krku něco jiného.

Když se Katie skrývala, bála jsem se, že na to někdo přijde. Na plese bylo všechno zdálo se být v pořádku, ale bála jsem se, že se přece jenom odhalí. Zvlášť Troy se po ní mlsně ohlížel a japonka na to málem přišla, ale nakonec to zvládla až na konci, kdy jí ještě pomohl vrátný.

Samozřejmě že v pořadu jsem měla strach a když se objevili v hledišti, doopravdy jsem se bála, takže jsem se ani nedivila, když Katie na vysokou bednu nevyskočila, z toho jak byla nervózní. Mimoto všechno fungovalo výborně a při hovoru jsem si skousávala horní ret - opravdu jsem o Katie měla strach.

Hovor skončil víc než výborně a Katie dala obálku slavné moderátorce s tím, že je tam jméno firmy, která ji chce na výzkumy s tím, že ji má otevřít, pokud se jí pravidelně každý týden nebude ozývat - teda, pokud jí jednou nezavolá. Nakonec si ještě skočila na bednu a tentokrát to vyšlo, protože ji Karim ujistil, že to není podvod. Kočka byla v autě v přepravce, peníze byli nachystané jak pro ni, tak pro Karima a Karim měl svůj byt. Mimoto se Katie vracela domů, do st. Jeremy...

Druhý sledovatelský špeh byl mezitím v st. Jeremy a hledal Katie pomocí internetu. Nakonec byl ale znovu nachytaný nepravou Katie, stejně jako tehdy u letadla, když figurovala vlastní smrt a jeho i "doktora" zatkla policie. A tak se Katie, Leonie mohla vrátit domů.

Jak už jsem psala výš - Katie umře babička v nemocnici, naštěstí ještě ví, že tam byla Katie s ní. A potom už si Katie může užít poklidný zbytek života - bez výzkumů, špehů a dalších lidí, kteří záviděli jejím rodičům.

Ukápla mi slza při poslední větě, protože Katie si za peníze koupila dům, kde bydlela společně s Mingem a Laurou. Jak Karimovi skončí škola, přijede taky... Každopádně poslední dvě věty a jméno domu jsou:

"To bylo dřív," namítla Katie. "Dneska mám jiný nápad. Od teďka se jmenuješ," ukázala rozmáchlým gestem na dům, "Lví jáma!"
Jako vzpomínka na Leonii Lion, lvici.

Nevím, jak vám, kteří jste nečetli knihu, ale pro mně je tahle věta zhruba stejná, jako oznámení o smrti babičky - ba, ještě horší. Opravdu kniha, kterou naprosto všem doporučuji. Žádnou jinou ani podobnou jsem nikde nečetla, proto je tak úžasná a originální. A přesně tohle je můj styl, nebo lépe řečeno - jeden ze stylů.

HVĚZDIČKOVÉ HODNOCENÍ:


Na internetu jsem našla jeden obrázek Leonie, kočičí holky. Je tady, ale podle mně Katie vůbec nevystihuje. Já ji viděla jako černovlásku a bez uší a bez ocasu, ale i tak ji v otmto obrázku trochu poznávám.

Hodně mně překvapuje, že jsem našla taky knihy o Leonii Lion v jiných jazycích. Tak třeba tady. Hodně mně to potěšilo, protože mám ráda Katie a tak ráda vidím, že si o tomto úžasném příběhu můžou přečíst i ostatní.

Za poskytnutí recenzního výtisku tímto ještě jednou děkuji knižnímu nakladatelství Fragment, kde si můžeš knihu taky objednat a dopodrobna si přečíst celý Katiin příběh.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yima yima | Web | 18. září 2012 v 20:37 | Reagovat

To bych si mohla přečíst :))

2 I'm so happy I'm so happy | Web | 20. září 2012 v 17:02 | Reagovat

Slyšela jsem o ní :) Nevím proč, ale nezaujala mě vůbec obálka. I když obsah může být zajímavý :).
**
Very, byla bych moc ráda, kdyby sis přečetla tento článek a napsala k němu svůj názor. Hledám každou posilu :). http://im-so-happy.blog.cz/1209/sepisme-vlastni-casopis
Děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama