Říjen 2012

Právě čtu: Lovkyně snů - Osudové rozhodnutí

25. října 2012 v 17:00 | Ver. |  Právě čtu
Název: Lovkyně snů - Osudové rozhodnutí
Autorka: Lisa McMann
Nakladatelství: Fragment
Žánr: životní příběh, román, fantasy
Počet stran: 224
Ukázka z knihy: tady

Anotace:
Myslíte si, že vidět, o čem ostatní sní, je skvělé? Naopak, je to děsivé, nebezpečné a může vás to stát i život.
Jmenuju se Janie a věřila jsem, že vím, co mě v budoucnosti čeká. Myslela jsem si, že jsem s tím smířená. Nesnesu však pomyšlení na to, že stahuju Cabela s sebou. On je skvělý a já na pokraji sil. Musím navždy zmizet, aby mohl žít naplno. Může můj osud zvrátit cizinec, který mi vstoupil do života? A opravdu mě čeká jen zlověstná budoucnost a ani plamínek naděje na lepší dny? Musím si zvolit, čas běží a jde o život...

Deník úúúplně obyčejného upíra - Fakt "šílenej" rok

25. října 2012 v 12:30 | Ver. |  Recenze knih
Autor/ka: Tim Collins
Ilustrátor/ka: Andrew Pinder
Překladatel/ka: Zdík Dušek
Rozměry v mm: 130x197
Počet stran: 224
Provedení: brožovaná
Rok vydání: 2012
Věk: 11+
Ukázka z knihy: tady

I nemrtví mají city! Pokračování jednoho nesnesitelně vtipného deníku.
Jmenuji se Nigel Mullet. Když mi bylo patnáct, proměnil jsem se v upíra. Už navždy zůstanu v tomhle "skvělým" věku a věčně budu bojovat s akné a přeskakujícím hlasem. Teď nám začal další školní rok a já můžu konečně prohlásit, že jsem mezi spolužáky oblíbený. Navíc mám po více než osmdesáti letech holku, svou vysněnou Chloe. Jenže to by nesměl přijít nový spolužák Jason... Chloe mi přebral, dost mi komplikuje život, a to si nenechám líbit. Pomsta bude sladká. Co je vůbec tenhle Jason zač? Za každou cenu chci Chloe získat zpět, ale jak?


vercapise.blog.cz v novém

21. října 2012 v 15:40 | Ver.
Dnes jsem konečně dodělala menu a zbytek detailů. Myslím, že teď to tady vypadá o hodně lépe, největší radost mám z toho, že byl tento layout dělaný na přání, tudíž je jenom můj (a samozřejmě i MAKY.OREL) a nikdo ho na blogu mít nebude, dokud se ho nezvdám. Což bude minimálně dlouhá doba, protože jsem ho měla zadarmo, kdežto MAKY už teď uvažuje o placení za layout.

Já jsem maximálně spokojená (taky kdo by nebyl) a věřím, že časem se tady ještě nějaká práce na přání od MAKY objeví. Za čas bych jí klidně i tu stovku přispěla, protože její práce jsou naprosto dokonalé a když píše, že nic není zadarmo, je to naprostá pravda. A teď už dost povídání o layoutu a navážu na článek o očekávání na tento měsíc.

Musím říct, že jsem sama sebe dosti zklamala, poněvadž je tady tohle teprve třetí článek za tento měsíc a to jsem si jich slíbila dvacet. Navíc můj prospěch ve škole není zrovna nejlepší (je naopak hrozný) a nestíhám, občas taky přijdu o počítač, něco se mi připlete do cesty... Proto jsem ráda, že jsem dodržela aspoň tento slib a blog se může jenom pyšnit novým layoutem. :)

Co očekávat v říjnu 2012?

1. října 2012 v 15:00 | Ver.
Dneska už jsme si do sešitů zapisovali datum 1. října a s ním přichází na blogu i plány na říjen. Chcete vědět, co na blogu do konce října najdete?