Deník úúúplně obyčejného upíra - Fakt "šílenej" rok

25. října 2012 v 12:30 | Ver. |  Recenze knih
Autor/ka: Tim Collins
Ilustrátor/ka: Andrew Pinder
Překladatel/ka: Zdík Dušek
Rozměry v mm: 130x197
Počet stran: 224
Provedení: brožovaná
Rok vydání: 2012
Věk: 11+
Ukázka z knihy: tady

I nemrtví mají city! Pokračování jednoho nesnesitelně vtipného deníku.
Jmenuji se Nigel Mullet. Když mi bylo patnáct, proměnil jsem se v upíra. Už navždy zůstanu v tomhle "skvělým" věku a věčně budu bojovat s akné a přeskakujícím hlasem. Teď nám začal další školní rok a já můžu konečně prohlásit, že jsem mezi spolužáky oblíbený. Navíc mám po více než osmdesáti letech holku, svou vysněnou Chloe. Jenže to by nesměl přijít nový spolužák Jason... Chloe mi přebral, dost mi komplikuje život, a to si nenechám líbit. Pomsta bude sladká. Co je vůbec tenhle Jason zač? Za každou cenu chci Chloe získat zpět, ale jak?


Už když jsem si o knihu psala, byla jsem si jistá, že mně bude bavit. Abych pravdu řekla, mnohem více se mi líbil první díl a právě tohle mně na knize zklamalo. Čekala jsem něco lepšího, ale i tak jsem se pobavila. Zvládla jsem ji přečíst za jedno odpoledne, za což jsem ráda, protože jsem si to mohla nechat uležet v hlavě.

"Odpověděla, že je přílíš pozdě, že jsem ji už proměnil a nic s tím neudělám."

Tahle kniha potvrdila moje pocity ohledně Chloe. Byla to jenom holka prahnoucí po nesmrtelnosti. Stejně tak potom začala chodit i s Jasonem a myslím si, že díky tomu se přestala líbit i Nigelovi.

Zároveň se dalo opravdu očekávat, kdo Jason je. Popravdě - napadá vás kromě vlkodlaka ještě nějaké jiné fantasy stvoření? Tahle část knihy mě opravdu pobavila, stejně jako ta, že Chloe je tak naivní a myslí si, že ji Jason po proměně pozná - já jsem prostě na straně Nigela. Když Chloe na Nigela zaútočí, přijde mi to od ní pěkně hnusné. Já prostě Chloe ráda nikdy neměla a ani nemám.

Obal knihy mně nezaujal tolik, jako ten první. Ta červená je sice pěkná, ale nesedí mi k tomu. Mnohem více bych ocenila šedou, světle modrou nebo nějakou světlou ocelovou. Červená mi k ní prostě nesedí. Zato se mi opravdu hodně líbí obrázky - ty jsou dobře zvolené a k té červené se zase hodí.

"O Halloweenu většinou zhasneme všechna světla a předstíráme, že nejsme doma, ale dnes děda otvírá a rozdává všem bonbony."
V knize se objevili i dvě nové upírské postavy - starý upír Cecil, který se jednoho dne objeví s věcmi a zavře se s Nigelovým otcem v pracovně. Po několikati-hodinovém rozhovoru se k nim nastěhuje s tím, že ho otec proměnil. Nigela štve, pije mu jeho krev a kvůli němu se často ráno nedostne včas do koupelny. Já osobně vnímám "dědu" jako velice živého a inteligentního člověka.

A nadále ještě tetička Ivana, která se nastěhuje k Nigelovi do pokoje. Ať už jménem, popisem nebo prostě tím, že v knize vystupuje mi sympatická není. Drží se starých upírských tradic a začne mluvit o tom, že by upíři mohli mít více manželek a jakmile na Nigelova otce začne dělat oči, je vyhozena z domu.

"Doufám, že to není podvodník, který se pokouší z táty vylákat peníze."

Abych celou knihu shrnula, trochu mě zklamal obsah. Mnohem více se mi líbil první díl, ačkoliv tento měl taky spousty předností a taky byl nesnesitelně vtipný (ačkoliv méně, než ten první).

Doufejme, že vyjde ještě pokračování, u kterého bych se pobavila tolik, jako u prvního dílu. Každopádně na tomhle dílu se mi také líbilo spousty věcí (a odpovídá tomu i konečný počet hvězd).

HVĚZDIČKOVÉ HODNOCENÍ


Děkuji Fragmentu za poslání recenzního výtisku, na jejich stránkách si knihu můžeš objednat taky a já ji všem vřele doporučuji.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Natali Geschrei Natali Geschrei | Web | 25. října 2012 v 12:59 | Reagovat

tak to vypadá dost dobře :)

2 Natali Geschrei Natali Geschrei | Web | 25. října 2012 v 13:08 | Reagovat

cena je různá, podle toho v jakém termínu pojedeš :) ale myslím, že to bylo 20 000 za osobu

3 Kristen Kristen | Web | 25. října 2012 v 21:18 | Reagovat

Mě bohužel knížky deníkového typu nebaví, i když jsou třeba vtipné. Radši mám něco náročnějšího, nad čím se můžu zamyslet a co mi něco ze čtení i dá...
Ale i tak to může být příjemná oddychovka.

4 Roxanne Roxanne | Web | 3. listopadu 2012 v 19:37 | Reagovat

Já dávala knize čtyři nebo pět hvězdiček už nevím, každopádně se mi líbil mnohem víc než první díl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama