Lovkyně snů: Osudové rozhodnutí

25. listopadu 2012 v 17:56 | Ver. |  Recenze knih
Autor/ka: Lisa McMann
Překladatel/ka: Matocha Čeněk
Rozměry v mm: 115x183
Počet stran: 224
Provedení: brožovaná
Rok vydání: 2012
Věk: 15+

Myslíte si, že vidět, o čem ostatní sní, je skvělé? Naopak, je to děsivé, nebezpečné a může vás to stát i život.

Jmenuju se Janie a věřila jsem, že vím, co mě v budoucnosti čeká. Myslela jsem si, že jsem s tím smířená. Nesnesu však pomyšlení na to, že stahuju Cabela s sebou. On je skvělý a já na pokraji sil. Musím navždy zmizet, aby mohl žít naplno. Může můj osud zvrátit cizinec, který mi vstoupil do života? A opravdu mě čeká jen zlověstná budoucnost a ani plamínek naděje na lepší dny? Musím si zvolit, čas běží a jde o život...


Vždy když jsem knihu vzala do ruky, fascinovali mě řetízky zavěšené po sobě. Přijde mi to takové hodně tajemné, zároveň moc hezké, milé a příjemné. K růžové barvě se to hodí a díky tomuhle má u mě tahle knihu velké plus. Celkově se mi tenhle díl líbil z celé série nejvíc, jelikož měl nejlepší nápad na děj, byl nejlépe napsaný a celkově jsem s ním nejvíce spokojená. Už při výběru mě kniha zaujala a jsem moc ráda, že jsem si ji nakonec vybrala a přečetla.

Janie mě v tomhle díle opravdu mile překvapila. Líbí se mi na ní její nerozhodnost a na autorce, že až do poslední chvíle nic neřekla o výběru, který musela učinit. Janie jsem si v tomhle díle oblíbila ještě více než v těch dvou předchozích, ačkoliv je mi líto, že nevyplňuje žádnou tajnou misi Komiské. Naopak zjistí, jaká byla minulost její mámy a donutí jí udělat spousty věcí. To mně na ní fascinuje. Že je silná a dělá to, co chce. Carrie mě taky překvapuje, jelikož i po tom všem je kamarádka s Janie, ačkoliv mě od knihy odrazuje skutečnost, že Carrie, Stu a ostatní ze školy jedou v kokainu.

Janiin otec je mi ze zařátku trochu nesympatický jak vzhledem, tak myšlenkami. Později ho ale začnu litovat a oblíbím si ho víc než Janie. Jediná věc, která mi na něm vadí je ta, že miloval její matku. Naprosto chápu Janie při situaci, kdy narazila na jeho obchod a zjistila, že má skoro stoprocentní hodnocení. Já bych byla taky dojatá, kdyby se to stalo mně. Ve snech, kdy Janie chodila za jejím otcem se vyskytuje i Martha, která je traktéž lovkyní snů a obě se dozvídají, že tuhle schopnost zdědila Janie po svém otci.

Na tomto díle mě děsí opět tajný deník Marthy. Je v něm, že si lovec snů může vybrat mezi životem s ostatními a následnou slepotou a nebo se izolovat a dožít ho. Janiin otec zvolil izolaci, ovšem Martha, která tuhle část života neznala nevěděla, že díky samotě člověk zešílí, protože potřebuje používat svoji schopnost. Dále je zde pohřeb, kdy Janiin otec umře. Janie donutí matku tam jít a celá scéna je dojemná a tragická, dokud nepromluví Janiina matka - a všechno nezkazí, i přes to, že ho milovala.

Ještě bych moc ráda zmínila konec knihy, ve kterém se konečně dozvím jaké bylo Janiino rozhodování a hlavně jak se rozhodla. Komiská jí dala na výběr v budoucnosti, jestli zůstane s Cabelem nebo se izoluje. Janie (i já) jsem kvůli tomu měla celou knihu tak trochu depku, ale konec mě příjemně překvapil, ačkoliv jsem doufala v druhou možnost. Já sama jsem čekala, že si Janie vybere bydlení v domě nebo chatě jejího otce, ale ona nakonec zvolila život s Cabelem - každopádně, co by pro člověka, kterého miluje neudělala?

HVĚZDIČKOVÉ HODNOCENÍ


Nakladatelství Fragment děkuji za poskytnutí recenzního výtisku, který si můžeš na jejich stránkách objednat taky (www.fragment.cz). Tato kniha byla od již zníměného nakladatelství desátá, děkuji ještě jednou!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yima yima | Web | 19. prosince 2012 v 15:12 | Reagovat

Ahoj, tady Yima :) Můj blog yima.blog.cz už nebude a mám nový (http://cair.blog.cz) :)

2 Gabrielle Gabrielle | E-mail | Web | 23. prosince 2012 v 17:46 | Reagovat

Ahoj!
Tak jako všem mým affs, i Tobě bych chtěla popřát příjemné prožití vánočních svátků, spoustu pohody a bohatého Ježíška :)

Gabrielle

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama