Jak nám jde zaostřování? S trochou fantazie...

28. prosince 2012 v 18:35 | Ver. |  Fotogalerie
Jenom si vyjdu s prckem ven, už lítá jak splašené tele, tudíž z mého nápadu ho fotit sešlo. Nemám ráda focení, kdy se pes soustředí buď na to, aby si všechno označkoval nebo aby šel u nohy a fotit ho ze shora? Brrr. Tak jsem si řekla, že vyzkouším zaostřování. Proč ne, že? On si bude běhat, já budu fotit... Zdálo se to jako ideální nápad do doby, než jsem si uvědomila, že jsem si nevzala rukavice, místo zimní mám jarní bundu a je zima, ačkoliv už na zemi neleží sníh. Trochu jsem to počasí podcenila a takto to dopadlo. Nahoře se povedla jedna fotka, kdy byl Quido ochotný mrknout do objektivu a zapózovat. Ale já jsem s ní spokojená, alespoň na to, jak vypadal zbytek fotek, ze kterých nezbyla žádná.Sadila jsem si ji, když mi bylo asi šest. Je to moje borovice, myslím že kdysi pojmenovaná Valérie nebo Nela podle mojí tehdejší nejlepší kamarádky. Fotku jsem fotila napodruhé - byla jsem venku s Brixem a jednou mi do záběru vběhl, což se jako fotka potom charakterizovat nedá... Ale když už jsem to měla zaostřené, nechtělo se mi otáčet a vyblesknout jenom tu větvičku, už mi mrzly ruce.

Do očí mě uhodila barva těch listů a já je automaticky musela vyfotit. Prostě jsem si tento stromek zamilovala už dřív, stojí kousek od borovice, po které vždycky skákal náš kocourek. Teď už ani jeden z nich nejsou, za to tenhle stromek je tam pořád. Neměří ani metr, ale i přesto si pamatuju, jak jsem kolem něho jako malá skákala. Pozadí dlaždic je hrozné, ale na druhé straně je plot a opravdu si vyberte co je lepší.

Fotka zde má své místo jenom proto, že jsem zkoušela zaostřit na objekt táhnoucí se přes celou délku fotky, jinak na ní není nic zajímavého. Focená je proti světlu, proto je tam dá se říct duha, ale o ni mi nešlo. Ale líbí se mi, ačkoliv přednost bych dala té mojí listové. Hnusné paprsky, hnusné.

A na této mě zaujalo nebe a ačkoliv je fotka focená proti světlu (bez kterého by na fotce nebylo vidět zdaleka nic), vypadá celkem dobře. Akorát mě celkem znepokojuje ta zelenobílá tečka uprostřed nalevo, nějak se tam ocitla, ani nevím jak... i přesto mě scenérie zvláštním způsobem uklidňuje.

A to je z dnešního focení všechno, nakonec jsem nezmrzla a venku jsem byla neuvěřitelných 40 minut, což je na tu zimu opravdu hodně. Oba ryšavci se navíc vyběhali a oba překvapili s poslušností, prcci. Zítra se do zimy vypravím zas, jako každý den a snad tentokrát nezapomenu na rukavice, prsty mi mrzly opravdu v přemíře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baška Baška | Web | 28. prosince 2012 v 18:50 | Reagovat

tá fotka psíka =333

2 Miranda Miranda | 2. ledna 2013 v 20:03 | Reagovat

Krásné :))
Ta poslední se mi líbí nejvíc

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama