Únor 2013

Recenze: Křížem krážem po českých a moravských horách

23. února 2013 v 19:29 | Ver. |  Recenze knih
Autor/ka: Martin Janoška, Tomáš Feřtek
Rozměry v mm: 148x210
Počet stran: 128
Provedení: brožovaná
Ukázka z knihy: tady

Objevte krásy českých a moravských hor! Nechte se inspirovat našimi tipy na výlety a vydejte se na kole nebo pěšky do nejzajímavějších oblastí rozmanitých regionů. Tipy na výlety obsahují:
- inspirativní fotografie
- charakteristiku cílových míst
- praktické informace o náročnosti terénu
- doporučené trasy
- rady a návody pro každého cyklistu a turistu

Recenze: Klíč ke štěstí

23. února 2013 v 18:08 | Ver. |  Recenze knih
Autor/ka: Irina Semina
Překladatel/ka: Pálušová Martina
Rozměry v mm: 128x196
Počet stran: 72
Provedení: vázaná
Rok vydání: 2013
Věk: Bez omezení
Ukázka z knihy: tady

Myslíte si, že cesta ke štěstí je zdlouhavá a výsledek nejistý? Přesvědčíme vás, že být šťastná je snadné! Rady, motta a citáty vám ukážou správný způsob, jak prožít dny naplno. Naučte se dívat na svět kolem sebe jinak a najděte svůj klíč ke štěstí!


Rimgar

16. února 2013 v 16:20 | Ver.

Představuji Vám úplně první krajinu blogerky Gipsík. Abych byla přesná, není první, ale je první na tomhle blogu. Gipsa ji kreslila 16 hodin, je dělána mimo jiné i ve fialové barvě. Motivací pro ni byla soutěž na blogu Jasper.19, které se s Rimgarem také zúčastnila. Růžová z toho vylezla hlavně proto, že za obloukem jeskyně měl být západ Slunce - nakonec to ovšem dopadlo takhle. Na mě působí krajina poklidným dojmem, do vodopádu s jezírkem jsem od pohledu zamilovaná a krystaly taktéž vypadají úžasně. Kačce držím palce, ať jí krajina projde do KP, stejně jako její bažinová, už na ně mám nachystané pasy. A co na ni říkáte vy? :)

Recenze: Mrazivé léto

13. února 2013 v 17:43 | Ver. |  Recenze knih
Autor/ka: Manuela Martini
Překladatel/ka: Michaela Škultéty
Rozměry v mm: 135x203
Počet stran: 176
Provedení: brožovaná
Rok vydání: 2012
Věk: 13+
Ukázka z knihy: tady

V jihošpanělském městečku Marbella si patnáctiletá Lyra připadá jako v ráji. Až do chvíle, kdy zmizí její spolužačka Pia. Lyra se rozhodne přijít tomuto záhadnému zmizení na kloub. Nedlouho poté je Pia nalezena mrtvá a z letní idylky se stává zlý sen. Lyře se zdá, že se její matka chová divně. Navíc je přesvědčená, že zahlédla svou sestru, která zahynula již před deseti lety. Co jí matka tají? Jaká děsivá tajemství měla zůstat navždy skryta?Recenze: Motýlí křídla

9. února 2013 v 14:58 | Ver. |  Recenze knih
Autor/ka: Veronika Bicker
Překladatel/ka: Bezděková Alena, Dagmar Steidlová
Rozměry v mm: 135x203
Počet stran: 168
Provedení: brožovaná
Rok vydání: 2012
Číslo vydání: 1
Věk: 13+
Ukázka z knihy: tady

Elena se snaží zapomenout na nešťastnou smrt své sestry Laury. Jak přesně zemřela, to nikdo neví. Na stejném místě je o rok později nalezena další mrtvá dívka. Je to opravdu jen náhoda? Co způsobilo dopravní nehodu, při které zahynula Laura? Jaké tajemství v sobě nosí matka, která Elenu nechce spustit z očí? Náhlý zájem staršího pohledného Tristana, přicházející anonymní dopisy a potloukající se zakuklené postavy přimějí Elenu jednat. Bude hledat pravdu na vlastní pěst...


Recenze: Jak vycvičit draka

3. února 2013 v 15:04 | Ver. |  Recenze knih
Autor/ka: Cressida Cowell
Překladatel/ka: Šárka Ševčíková
Pořadí v edici: 1
Rozměry v mm: 138x205
Počet stran: 192
Provedení: vázaná
Rok vydání: 2007/2010
Číslo vydání: 2
Věk: 9+

Škyťák Strašný Treska III. se chce stát vikinským hrdinou. Prvním krokem na této cestě je úkol chytit a vycvičit draka. Škyťák se ale vrací s tím nejmenším a ještě k tomu bezzubým dráčkem... Dokáží spolu zachránit Vikingy? Stane se ze Škyťáka hrdina, náčelník kmene Chlupatých chuligánů nebo obávaný bojovník?