Recenze: Klíč ke štěstí

23. února 2013 v 18:08 | Ver. |  Recenze knih
Autor/ka: Irina Semina
Překladatel/ka: Pálušová Martina
Rozměry v mm: 128x196
Počet stran: 72
Provedení: vázaná
Rok vydání: 2013
Věk: Bez omezení
Ukázka z knihy: tady

Myslíte si, že cesta ke štěstí je zdlouhavá a výsledek nejistý? Přesvědčíme vás, že být šťastná je snadné! Rady, motta a citáty vám ukážou správný způsob, jak prožít dny naplno. Naučte se dívat na svět kolem sebe jinak a najděte svůj klíč ke štěstí!


Denní zápisky štěstí, pomoc, pokud se necítíte naprosto šťastní a dva příběhy, které dokazují, že štěstí lze najít ve všem - i v bublifuku! Kniha vhodná pro každého, kdo se cítí nešťastný. A víte proč? Protože neštěstí si lidé pamatují, zatímco štěstí považují jako samozřejmost! I přesto se necítíte šťastní? Kupte si knihu, začnete s kvízem a splňte vše, o co se Irina Semina snaží. Protože v 55. dnech štěstí ho váš život začne vnímat a vy se konečně povznesete nad nepříjemné neštěstí a začnete štěstí vyhledávat, místo, abyste seděli v koutě a očekávali, že ono vyhledá vás!

"Je to opravdu tak jednoduché?" nevěřila jsem. "Vždyť jsou to takové maličkosti."
"Ale život se přece skládá z maličkostí," řekl mi důvěrně Michail. "Štěstí se také skládá z maličkostí. Vždyť se přece říká: Maličkost, ale potěší. A umíte si představit, co nastane, když bude takových maličkostí hodně?"
"Umím," usmála jsem se. "Štěstí."

Myslíte si, že štěstí lidi vyhledává a dá jim ho dost na celý život? To je omyl! Začněte si denně psát zápisky, jaké štěstí vás za den potkalo! Moje vypadali nějak takhle: Dnes jsem šla ven do lesa. A to je štěstí! A víte co? Kdybych nebyla tak líná, tak bych nešla! Takže je logicky štěstí, že jsem se přinutila vstát, teple se obléct a šla si provětrat hlavu! Navíc jsem nebyla ochuzena o pohledy na nádhernou zimní krajinu.

Zkuste to taky! Vemte si papír a tužku a začněte zapisovat vše, co Vás za celý den potkalo! V knize člověk navíc najde i citáty, slavné výroky a slova autorky ke štěstí. No jen se podívejte - už to štěstí vidíte? Ano? No tak se mu vydejte vstříc!

"Nikomu nikdy nebraňte být nešťastný - někdo může najít štěstí v neštěstí."

Pokud váš zápis denního štěstí obsahuje méně než pět bodů, je někde chyba - a nebo toho pro štěstí děláte málo! Zkuste zavolat příteli, zda svámi půjde do kina! I když řekne ne, můžete považovat za štěstí, že jste ho ten den slyšeli nebo že jste to alespoň zkusili! A nebo můžete jít ven se svým psem a začít ho učit pár nových kousků! Nemáte psa, ale třeba potkana? Tak mu vyčistěte klec nebo si s ním pohrajte! Už chápete, v čem spočívá štěstí?

"...proč jsem předurčena k tomu, abych byla nešťastná?"
"Milá ženo, já se tě chci také na něco zeptat," řekl soucitně Bůh. "Dal jsem ti rodiče, abys poznala, jaké je to, být dcerou. Měla jsi muže, abys poznala, jaké je to být ženou. Seslat jsem ti dítě, abys poznala, jaké je to být matkou. Měla jsi přátele, abys poznala, jaké je to být zajedno a vzájemně se podporovat. Seslal jsem na tebe nemoc jako poslední signál, že něco děláš špatně. Dal jsem ti víc štěstí než komukoliv jinému. Když jsi měla tolik důvodů ke štěstí, proč sis zvolila, že budeš nešťastná?..."

Štěstí je jako motýl - chytněte jej, dokud je čas. Možná že za život uvidíte tisíce motýlů, ale nikdy si nemůžete být jisti, který skrýval to pravé štěstí. A proto chytněte všechny dřív, než bude pozdě!

HVĚZDIČKOVÉ HODNOCENÍ

(Omlouvám se, ale tu 1/2 hvězdičky si neodpustím, jelikož jsem knihu měla přečíst a napsat recenzi do měsíce a ona je na 55. dní - bohužel)

I přesto děkuji za knihu Fragmentu, všem ji výrazně doporučuji, protože štěstí je už jen to, že dáte knize šanci a zkusíte v ní nalézt to, co Vám chybí (a to předměty, které Vám zaručeně dodají štěstí).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama