Květen 2013

Recenze: V dobrém i ve zlém

16. května 2013 v 16:27 | Ver. |  Recenze knih
Autoři: Elizabeth Gilbertová
Jazyk: Čeština
Rok vydání: 2011
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Počet stran: 336

Anotace:
V dobrém i ve zlém je pokračování knihy Jíst, meditovat, milovat. Elizabeth Gilbertová tentokrát nehledá boha, ale pátrá po podstatě manželství.
Na konci bestselleru Jíst, meditovat, milovat se Elizabeth seznámí s Felipem. Felipe je rozený Brazilec, má australské občanství a žije v Indonésii. Oba jsou si jistí, že je to láska na celý život, ale slíbí si navzájem, že se nikdy, nikdy, ale opravdu nikdy nevezmou. Rozvodů mají oba dost. Prozřetelnost však zasáhne v podobě vlády Spojených států. Aby mohl Felipe zůstat v zemi, potřebuje získat takzvanou Zelenou kartu. Dostane na výběr ze dvou možností, buďto se ožení nebo musí odjet a už se nebude moci vrátit zpět. Bez odvolání jsou Elizabeth a Felipe odsouzeni k sňatku.
Elizabeth propadne panice, ale pokouší se problém se svatbou řešit po svém. S obrovským nasazením a energií se vrhne do shromažďování faktů o manželství. Provádí historický výzkum, vede rozhovory a vyzvídá na lidech co nejvíce osobních zkušeností s touto tvrdošíjně přetrvávající institucí. Daří se jí to s vtipem, inteligencí a pochopením, jak je u Elizabeth Gilbertové zvykem. Pokouší se osvětlit co je podstatou manželství, jak se na malé ploše a prostoru mohou slučovat porozumění, poblouznění, věrnost, rodinné tradice, očekávání, sociální jistoty, rizika rozvodu, odpovědnost a pokora.
Kniha Elizabeth Gilbertové V dobrém i ve zlém je čistý a reálný pohled na lásku, jaké jen ve skutečném světě manželství může být.


Rozhovor s MAKY.OREL!

13. května 2013 v 16:31 | Ver. |  Rozhovory
Spousta lidí to nečekalo a ten zbytek nikdy... ale mám pro Vás rozhovor s MAKY.OREL, která je skoro všem známá. Tvoří layouty, nedávno si střihla i jeden pro Srdce blogu nebo Dolcevitu, napsala román 3 Živly a momentálně se věnuje... vlastně čemu? No, myslím, že už je čas na ten rozhovor - nic tím rozhodně nezkazím!
(Vypůjčeno od MAKY.)

Drápy, střela a kliďas

12. května 2013 v 14:18 | Ver. |  Zápisník
Jo, já vím, já vím, další deníček.
Takže včera jsem byla u tety mrknout na zvířátka. Rostou jako z vody, mám pár fotek... Leoš se nechal drbat, malá lítala jako tornádo a Žolin prostě odpočíval. No, a tak tady Vám přiblížím pár fotek z jejich nevšedního života... A žádná číča neutrpěla šok při focení, Bety možná z toho, že nemůže na stůl, kam jí zdrly kočky. :D

Kdo přežije: ridgeback

7. května 2013 v 21:35 | Ver. |  Zápisník
Abych nekecala, ono vážně není sranda přežít v domě dva ridgebacky. To jsem zase jednou dokoukala na Survivora a rozhodla se jít se vyblbnout na zahradu.. a když už mám ty dva. Na tom, že jsem měla plný sáček pamlsků bych neviděla problém, dokud se mi nerozsypal... :-) Takže Brix spapal víc než měl a v noci mu bude špatně.

Cissa

6. května 2013 v 18:28 | Ver. |  Zápisník
Při psaní tohoto článku se mi svírá hrdlo. Chtěla bych ho věnovat Cisse, mému prvnímu zvířeti. Je neuvěřitelné, jak rychle mi čas s ní utíká... Ještě včera byla malé vyděšené myšátko skrývající se v koutě akvária ve zverimexu a dnes? Dvouletá maminka pěti holek a pěti kluků.

Recenze: Casper, kocour cestující autobusem

5. května 2013 v 22:02 | Ver. |  Recenze knih
Autoři: Susan Findenová
Jazyk: Čeština
Rok vydání: 2012
Vazba: Pevná s přebalem matná
Počet stran: 240

Anotace:
Susan Findenová si jednoho dne v roce 2005 přinesla domů z útulku černo-bílého kocourka. Pro jeho schopnost mizet jako duch ho pojmenovala Casper a v té době ještě netušila, jak zásadním způsobem změní její život i životy ostatních. Tenhle kocourek projevoval neuvěřitelnou touhu objevovat svět a rozhodně si na rozdíl od lidí nemínil dělat starosti s konvencemi. Zatímco si Sue lámala hlavu nad tím, kam Casper mizí na celé hodiny, znal ho již skoro celý Plymouth. V čekárně u lékaře, v lékárně, v nedalekých kancelářích…, byl všude a lidé se těšili z jeho přítomnosti. A co teprve, když se Susan dozvěděla, že jezdí pravidelně autobusem!

Casper nejen že jím jezdil, ale na zastávce spořádaně čekal ve frontě, ve voze měl své oblíbené sedadlo a všichni řidiči na lince číslo 3 toužili mít to privilegium ho svézt. Svým cestováním se stal natolik proslulým, že o něm záhy začaly psát noviny a reportáž o neobyčejném kocourovi se objevila ve zprávách BBC. Fotografie s Casperem v Susanině náruči zdobila jeho oblíbené autobusy, lidé si o něm vykládali a každého zajímalo, co všechno tenhle kocourek dělá.

Jeho příběh v knižní podobě se stal bestsellerem.

Pátého pátý a menší výlet na Žlutavy

5. května 2013 v 20:22 | Ver. |  Zápisník
Rodinka mi oznámila, že jedeme pomáhat tetičce na zahradu uklízet nepořádek, který se tam naskládal za dvacet let. To, že tento a minulý rok vyvezli už tunu jsem se dozvěděla až na místě, kde jsem se neúspěšně snažila vyfotit alespoň pár těch kytek, co ve městě nemáme a byla jsem nucená tahat někdy i tříkilové železa do kopce. A navíc svítilo Slunko. Naštěstí jsem se mohla těšit na slíbený táborák. A tak jsem fotila, mizela z dohledu a pomáhala.

Blogové letadlo aneb otázky od Lexi

4. května 2013 v 20:49 | Ver. |  Projekty
I já jsem se rozhodla zapojit do blogového letadla po přečtení článku Lexi, která umožňuje zapojení všem. Třeba se o mně dozvíte něco zajímavého, už teď se bojím, co praskne. Jdeme na to!

Through the Mountains

3. května 2013 v 15:54 | Ver.

Představuji Vám jeden z nejnovějších výtvorů blogerky Gipsík!

Modrý Unixus

1. května 2013 v 19:55 | Ver. |  Poezie
MODRÝ UNIXUS
Na louce mezi zvonky,
probíhá modrý unixus[1],
kdykoliv ho zmerčí zraky,
pomyslí si: 'To je luxus'.

Kopyta probíhají rosou, trávou,
vyhýbají se fialovým květům,
hlodavci a ptáci na něj mávou,
cestou k jeho dalším světům.

S lehkostí ptactva a rychlostí srny,
na cestě do svého světa,
zakopává o všechny drny,
a vbíhá mezi stromy, bez ozvěny.