Září 2013

Právě čtu: Jestli zůstanu

28. září 2013 v 20:58 | Ver. |  Právě čtu
Autor: Gayle Formanová
Nakladatel: Ikar
Počet stran: 184
Vazba: Vázaný
Formát: 135 × 207 mm
Rok a měsíc vydání: 2011/04
Spokojenost: 80%
První dojem: 75%
Anotace:
Moderní příběh pro mladé dívky a ženy. Šestnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče - a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí - odejít, anebo zůstat.

Právě čtu: Štěstí na dosah

21. září 2013 v 20:15 | Ver. |  Právě čtu
- bez obrázku, neumím ho sem vložit bez svého PC -
Zdravím, krásný večer, či jak to říct :).
jsem nemocná, proto nemůžu vypisovat tak, jak bych chtěla, ale takový pokus zde stejně přidávám. Ve čtvrtek mi přišla kniha od Fragmentu - Štěstí na dosah. Zpříjemnila mi jedno odpoledne s čajem v ruce. Sice jsem od ní čekala něco jiného, ale... co naplat, pocity Vám napíšu až k recenzi, kterou Vám mohu slíbit do měsíce. A teď už nějaké to info o knize. Bez obrázku to nebude ono, ale za to já nemůžu. Pardooon.

---
Autor/ka: Irena Petříková
Rozměry v mm: 115x183
Počet stran: 224
Provedení: brožovaná
Rok vydání: 2013
Věk: YOUNG ADULTS
Anotace:
Ireně se splní přání - společně se dvěma kamarádkami odlétá na prázdniny do vysněného Londýna. Města, ve kterém září spousta hvězd nejen na nebi… Irena v něm prožije svůj sen, lásku i smutek. Podaří se jí najít svoje štěstí?
Také jste někdy snily o klukovi z plakátu? Co byste dělaly, kdyby stál najednou před vámi?
Odkaz: zde
---

Ver.

Po dešti. V šeru.

16. září 2013 v 17:41 | Ver. |  Fotogalerie
Tak si občas říkám, že by nebylo na škodu zkusit foťáček mého mobilu (kvalitní, prej) i když nesvítí tak, jak by podle mého skromného názoru mělo. V noci už mám ozkoušené, že fotí hrozně (i když nejen v noci. V klubu, kde jsem byla s třídní fotky taky stály za pár facek). A proto jsem se rozhodla využít dnešní počasí - ideální. Prostě a jednoduše nesvítí, ale není tma. No, původně jsem chtěla jít do přírody, ale místo toho se sekla se psy na zahradě. Skákala jsem s nimi 65cm přes lopatu opřenou o lavičku a židli na kolečkách. Vím, velmi originální. A pak se vydala trochu fotit. Výsledky? Tak trochu... děsivé.

Takhle na ochutávku, abyste věděli i vy, jak se tomu mému trdlu daří!
Jsem si vědoma toho, že kotec zarůstá. Kluci jsou v něm max. 1x za tři měsíce, takže na tom moc nezáleží, když v něm ani nespávají. Co se týče matračky, ničí si ji oni. Ačkoliv... o víkendu bych si na to ten čas udělat mohla.

Obnovení vercapise. Zase? To myslíš vážně...?

15. září 2013 v 23:59 | Ver. |  Zápisník

Krásnou skoro půlnoc, přeji.

Popravdě ani nevím, jak začít. Snad jen, že mi začalo bejt ouzko. Vercapise mi vydržel nejdýl a proto nemám to srdce jej zahodit. A proč zapomínat? Lepší je nezapomínat! A navíc ta adresa ani není tak špatná...
Zkrátka a dobře, vaše stará známá Ver. se k vám vrací. Sice to už není Veruu ani Veronika M., ale Veronika se pořád jmenuje a tak je asi jedno, jestli si přezdívku ještě trochu zkrátí.
Rozhodla jsem se tak z několika důvodů. Ten první je, že mám víc času než dřív. Což je pro mě docela pochopitelné. Ten druhý je, že literaturu ve všech směrech pořád miluju. A ten poslední: 'Protože mi vercapise kurva chybí!'.
Tímto se chci také omluvit jak Fragmentu a také mu poděkovat za nadále pokračující spolupráci, tak vám, milí čtenáři. Možná si to ani neuvědomujete, ale to hlavně díky vám bloguju. A proto jsem k této adrese přidala i novinku. AANO, já budu psát! Teda, upřesním to, už píšu déle, takže to spíš budu zveřejňovat. Ale i tak si myslím, že zas tak špatný to není, když mi to lidi chválí..
Více se dozvíte v kraťounkém menu, dala jsem si tu práci Vám to malinko objasnit.
A teď si myslím, že je opravdu čas končit, pokud se mi nechce předělávat nadpis. Což se mi vážně nechce, protože ještě necelou minutu tenhle pozdrav platí.
Ver.